Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości, na co zwrócić szczególną uwagę?

dobre biuro nieruchomości

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości, na co zwrócić szczególną uwagę?

Chcąc sprzedać swoją nieruchomość wielu klientów napotyka ten sam problem, z jakiego biura nieruchomości skorzystać, z kim podjąć współpracę. Rynek zalało mnóstwo biur nieruchomości, które oferuje usługi po zaniżonych cenach, świadcząc przy tym mało profesjonale usługi mając główne przeświadczenie „żeby tylko zarobić”.

  1. W pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić tzw. Wywiad środowiskowy, popytać znajomych, rodzinę czy ktoś już korzystał z usług biura. Z polecenia zawsze mamy potwierdzenie co do jakości usług danego biura.
  2. Dobrym sposobem wyboru biura jest wyszukiwarka internetowa, jeśli szukamy już biura to najlepiej w danej miejscowości w której chcemy sprzedać daną nieruchomość.
  3. Poczytajmy opinie o danym biurze, zwróćmy uwagę na ilość opinii, im więcej tym lepiej
  4. Wejdźmy na stronę internetową danego biura sprawdźmy jak wyglądają dane oferty, zdjęcia, czy strona jest czytelna.
  5. Zapytajmy o polisę OC, każde biuro powinno być ubezpieczone.
  6. Zapytajmy o licencję czy dana osoba taką posiada o kwalifikacje pośrednika.
  7. Sprawdźmy umowę pośrednictwa, czy nie ma w niej niejasnych zapisów, zwróćmy uwagę na jaki okres podpisujemy umowę, na wysokość prowizji kiedy dana prowizja będzie płatna, ewentualne kary za zerwanie umowy. Jeśli mamy jakieś wątpliwości poprośmy o wyjaśnienie tych kwestii.
  8. Zapytajmy o zakres reklamy, na jakie portale trafi nasza oferta, jaką bazą klientów dysponuje biuro nieruchomości, czy współpracują z innymi biurami odnośnie wymiany ofert.

Mam nadzieje że, powyższe wskazówki pomogą Państwu podjąć dobrą decyzję.

 

wybor

Dodano 01.10.2017 przez Marcin Użlis
Domiporta Gratka OtoDom Domy.pl nportal.pl KLIKmapa.pl
Obserwowane: 0