Pokaż kontakt
Ukryj
Agent Nieruchomości Karol Kołodziejski
Agent Nieruchomości
Karol Kołodziejski
tel. +48 *** *** Pokaż numer
Zapytaj o nieruchomość

Dom na sprzedaż: Kasparus
260 000 PLN
Liczba Pokoi: 4
Numer oferty: UZ04560
95 m2
Działka : 2997 m2
Pomorskie
2737
PLN / m2
  • Mapa Nieruchomości
  • Opis Nieruchomości
  • Street
    View
  • Okolica
  • Oblicz
    Ratę
Mapa Nieruchomosci
Opis Nieruchomości
Przedmiotem oferty jest unikalny dom parterowy z poddaszem użytkowym wraz z budynkiem gospodarczym, zlokalizowany na dwóch działkach o łącznym obszarze 2997 m2 na terenie Borów Tucholskich w miejscowości Kasparus, gmina Osiek, powiat starogardzki.
 
Uwaga:
Możliwość zakupu każdej z działek osobno ( zabudowanej budynkami o obszarze 2197 m2 oraz niezabudowanej o obszarze 800 m2).
 
Istniejący budynek mieszkalny ok 100- letni, konstrukcji drewnianej, w nieznacznej części podpiwniczony o powierzchni zabudowy 95 m2. Stolarka okienna oraz drzwiowa drewniana. Dach budynku kryty blachą. Ogrzewanie domu kominkiem oraz dwoma piecami kaflowymi. Bieżąca woda ciepła uzyskiwana z bojlera elektrycznego.
Wejście do domu zaprojektowano od strony wschodniej i zachodniej. Na poziomie parteru budynku znajduje się korytarz, spiżarnia, kuchnia, pokój, łazienka ( z możliwością wyjścia na ganek ) oraz przestronny salon, z którego prowadzą schody na poddasze, gdzie usytuowany jest korytarz i dwa pokoje, w tym jeden z balkonem.
 
Na terenie działki, tuż przy domu zlokalizowana jest wiata garażowa oraz murowany budynek gospodarczy składający się na poziomie parteru z jednego pomieszczenia gospodarczego oraz poddasza stanowiącego część mieszkalną. Budynek nie jest uzbrojony w media.
 
Dostępne media: sieć energetyczna, telefoniczna, własne ujęcie wody, dwa zbiorniki bezodpływowe na nieczystości.
 
Teren działki w całości zagospodarowany, wraz z kuchnią letnią wyposażoną w wędzarnie oraz nasadzeniem drzew i krzewów ozdobnych nadającymi swoisty klimat temu miejscu.
 
Nieruchomość usytuowana we wsi Kasparus, otoczonej nieskazitelnie  czystym lasem, idealna dla aktywnych osób ceniących ciszę i spokój, chcących odpocząć od zgiełku miasta. Dogodny dojazd droga asfaltową ( tylko ok 50 m drogą gruntową), przychylne sąsiedztwo przez cały rok.
Doskonałe warunki krajobrazowo – klimatyczne (zdrowe, suche powietrze o dużym nasłonecznieniu) nadają tej wsi charakter letniskowy, latem coraz częściej odwiedzanej przez wczasowiczów. W okresie międzywojennym korzystał z tych dobrodziejstw między innymi biskup chełmiński Stanisław Okoniewski, lecząc tu swe schorzenia reumatyczne.
Pierwsze wzmianki na temat Kasparusa pochodzą z 1664 roku. Jednak najstarsze budynki znajdujące się do tej pory we wsi mają około dwustu lat.
Właśnie ze względu na zabytki, jak i uroczą okolicę, Starogardzkie Towarzystwo Miłośników Ziem Kociewskich planowało utworzyć tu Skansen Kociewski, podobny do kaszubskiego we Wdzydzach. Projekt nie doszedł jednak do skutku z powodu braku funduszy.
 
Zapraszamy do obejrzenia nieruchomości.
Więcej informacji pod numerem telefonu 788 – 764 – 764
 
Oferujemy bezpłatną pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Wszelkie formalności załatwiamy na miejscu. Oferta 27 banków. Dobór do indywidualnych potrzeb klienta.
 
*Zamieszczona oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny.
 
 
Media:
Prąd: W budynku
Woda: W budynku
Gaz: (Brak informacji)
Kanalizacja: (Brak informacji)
Ogrzewanie: Kominkowe
Telefon:
Internet: ---
Dodatkowe informacje:
Liczba pięter: 0
Balkon: taras
Garaż:
Piwnica:
Ogródek:
Street View
Zaplanuj trasę dojazdu
Okolica
Oblicz Ratę

Kalkulator opłat notarialnych

Cena nieruchomości:
Podatek o czynności cywilnoprawnych:
Taksa notarialna:
Vat od taksy notarialnej:
Koszty sądowe:
Wypis aktu notarialnego:
Wniosek do sądu:
Suma opłat:
Całkowity koszt transakcji (wraz z kosztami):

Kalkulator raty kredytu

Kwota kredytu:
Oprocentowanie w skali roku:
Okres kredytowania (w latach):
Ilość rat:
Rata kredytu:

Współpracujemy z 15 bankami

Wyliczenia podane przez kalkulatory sa tylko i wyłącznie do celów orientacyjnych. Nie stanowią one oferty handlowej, ani nie są podstawą do zawarcia umowy. Rzeczywiste kwoty mogą się różnić.

Domiporta Gratka OtoDom Domy.pl nportal.pl KLIKmapa.pl
Obserwowane: 0