Czy ceny nieruchomości w 2020r wzrosną w Trójmieście?

Nic nie wskazuje na to że I -kwartał 2020r. przyniesie spadek cen nieruchomości w Trójmieście. Utrzymujące się nadal niskie stopy procentowe przy wyraźnie wyższej inflacji będą napędzały zakup nieruchomości pod inwestycje. Coraz więcej ludzi dostrzega to iż, trzymanie gotówki w Bankach nie przynosi wymiernych korzyści. Dużo korzystniej jest kupić i wynająć mieszkanie, które przy obecnej koniunkturze szybko się wynajmie i przyniesie nam dużo lepszy dochód niż ten, który mielibyśmy w Banku.


Wzrost cen spowodowany jest również tym, iż wiele firm przeniosło swoje placówki do Trójmiasta. Dostępność wykwalifikowanych pracowników, bardzo dobrze rozwinięta komunikacja, drogi sprawiają oraz duże centra biurowe sprzyjają rozwojowi tego segmentu.


Ważnym aspektem, który wpływa na wysokość cen jest fakt iż, Trójmiasto stało się bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Gdańsk mocno się rozwija, na każdy kroku widać to nowe inwestycje. Śródmieście stało się kolebką turystyczną, na ulicy słychać więcej rozmów w języku obcym niż w polskim. Kawiarnie pękają w szwach. Dostępność morza, piękne piaszczyste plaże, rozwinięta sieć hoteli, lokali sprawie iż coraz więcej osób wybiera ten kierunek.

Mówimy tu o turystach z Polski jak i zagranicy. Dostępność tanich połączeń lotniczych sprawiła, iż nasz kierunek wybierają coraz częściej Skandynawowie, Włosi, Niemcy. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na popyt nieruchomości jest napływ społeczności Ukraińskiej a co za tym idzie zapotrzebowanie na najem nieruchomości. Można powiedzieć, że tzw „dziurę usług niszowych” idealnie zalepili obcokrajowcy. Widać to na każdym kroku: w budownictwie, w usługach, praktycznie każdej branży. Większość deweloperów szuka to nowych gruntów pod zabudowę, koniunktura sprzyja. Mieszkania można powiedzieć że sprzedają się na pieńku przy średniej cenie ok. 9000 zł/m2.

Wracając do pytania „Czy ceny nieruchomości w 2020r wzrosną w Trójmieście” odpowiadam „tak” i to na poziomie ok 5%.

Facebook
Telefon
Email