Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Chcąc sprzedać swoją nieruchomość wielu klientów napotyka ten sam problem, z jakiego biura nieruchomości skorzystać, z kim podjąć współpracę. Rynek zalało mnóstwo biur nieruchomości, które oferuje usługi po zaniżonych cenach, świadcząc przy tym mało profesjonale usługi mając główne przeświadczenie „żeby tylko zarobić”.

  1. W pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić tzw. Wywiad środowiskowy, popytać znajomych, rodzinę czy ktoś już korzystał z usług biura. Z polecenia zawsze mamy potwierdzenie co do jakości usług danego biura.
  2. Dobrym sposobem wyboru biura jest wyszukiwarka internetowa, jeśli szukamy już biura to najlepiej w danej miejscowości w której chcemy sprzedać daną nieruchomość.
  3. Poczytajmy opinie o danym biurze, zwróćmy uwagę na ilość opinii, im więcej tym lepiej
  4. Wejdźmy na stronę internetową danego biura sprawdźmy jak wyglądają dane oferty, zdjęcia, czy strona jest czytelna.
  5. Zapytajmy o polisę OC, każde biuro powinno być ubezpieczone.
  6. Zapytajmy o licencję czy dana osoba taką posiada o kwalifikacje pośrednika.
  7. Sprawdźmy umowę pośrednictwa, czy nie ma w niej niejasnych zapisów, zwróćmy uwagę na jaki okres podpisujemy umowę, na wysokość prowizji kiedy dana prowizja będzie płatna, ewentualne kary za zerwanie umowy. Jeśli mamy jakieś wątpliwości poprośmy o wyjaśnienie tych kwestii.
  8. Zapytajmy o zakres reklamy, na jakie portale trafi nasza oferta, jaką bazą klientów dysponuje biuro nieruchomości, czy współpracują z innymi biurami odnośnie wymiany ofert.

Mamy nadzieje że, powyższe wskazówki pomogą Państwu podjąć dobrą decyzję.

Facebook
Telefon
English EN Polski PL