Transakcja sprzedaży lub zakupu nieruchomości bez stresu.

Zakup lub sprzedaż nieruchomości może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli dokonujesz transakcji pierwszy raz w życiu. Tego procesu nie musisz przechodzić w osamotnieniu i niewiedzy, w takim momencie znalezienie dobrego agenta nieruchomości jest na wagę złota (klik! na co zwrócić uwagę przy wyborze biura). Kiedy Sprzedający i Kupujący współpracują z agentem, transakcja przebiega sprawniej i jest dużo mniej stresująca, niż gdyby strony załatwiałyby wszystko na własną rękę. Poniżej podajemy tylko kilka powodów, według których okazuje się, że współpraca z agentem nieruchomości ma znaczenie i jest korzystna.

Statystycznie, większość klientów to osoby, które dokonują transakcji po raz pierwszy. Pytając ich po załatwieniu wszystkich spraw związanych z zakupem czy sprzedażą z pomocą agenta „Czy skorzystaliby jeszcze raz z usług biura?”, to odpowiedzi , które słyszymy brzmią „ oczywiście, że tak ” ,  jeśli będziemy potrzebować pomocy, wrócimy do Państwa ” a nawet „będziemy polecać Was swoim znajomym ” . Tak też klienci wracają, np. z powodu przeprowadzki czy też powiększenia rodziny lub pojawiają się nowi z polecenia znajomych.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, gdzie jednocześnie chcesz sprzedać mieszkanie i musisz kupić inne i do tego załatwić kredyt, to nieoceniona będzie pomoc biura nieruchomości. Skorzystaj z ich doświadczeniawiedzy i umiejętności. Biuro nie tylko zajmie się sprzedażą Twojej nieruchomości, ale jednocześnie będzie szukać dla Ciebie odpowiedniego lokum. Agent jako Twój opiekun będzie dążył do tego, aby transakcja kupna i sprzedaży przenikała się w czasie. Powierzenie spraw pośrednikowi znacznie zmniejszy stres i niechciane frustracje przy podwójnej transakcji.

Pracownicy biura mogą okazać się skarbnicą wiedzy na temat dzielnic w mieście czy okolicy. Wiedzę tę wynoszą z poprzednich transakcji, poruszania się po terenie i nie omieszkają robić wywiadów w sąsiedztwie. Znają różnice w cenach pomiędzy dzielnicami. Jeśli interesują Cię nowe inwestycje, agent zaprezentuje Tobie oferty z rynku pierwotnego, ponieważ współpracujemy z deweloperami i firmami budowlanymi. Agent nieruchomości posiada wiele narzędzi, dzięki którym zna aktualne oferty sprzedaży, dodatkowo ma dostęp do ofert, które nie są widoczne w sieci lub nie zdążyły pojawić się w portalach ogłoszeniowych. Szukając nieruchomości z agentem nieruchomości, możesz być o krok do przodu przed innymi poszukującymi na własną rękę.

Prezentacja nieruchomości nie należy do łatwych rzeczy, tym bardziej jeśli nie ma Ciebie na miejscu lub nie masz na to czasu. Agent może prezentować mieszkanie kiedy jesteś na wakacjach lub w pracy. Nie musisz umawiać spotkania, odbierać telefonów od potencjalnych nabywców. Kiedy próbujesz robić to sam, masz ograniczone możliwości prezentacji. Należy dodać, że Kupcy wolą oglądać nieruchomość kiedy nie czują na plecach oddechu Sprzedającego, warto wyjść po prostu na spacer i pozwolić spokojnie zaprezentować agentowi nieruchomość. Ty i agent pracujecie jako zespół podczas sprzedaży i poszukiwań wymarzonej nieruchomości, musicie dogadać wszystkie aspekty przed przystąpieniem do działania. Pamiętaj, że agent może zaplanować dla Ciebie prezentację wielu nieruchomości w ciągu jednego dnia ( tak samo dla Sprzedającego jak i Kupującego), zorganizuje za Ciebie grafik oględzin.

Agent nie tylko poprowadzi Ciebie krok po kroku przez cały proces kupna lub sprzedaży, dzięki niemu nie zostaną pominięte czy zapomniane żadne istotne sprawy, ale również pomoże w zrozumieniu warunków umowy, napisze niezbędne umowy, wynegocjuje jej warunki, załatwi możliwe sprawy w urzędach. Klienci bardzo emocjonalnie podchodzą do finalizowania transakcji, nie zawsze pamiętają o wszystkich sprawach, a to agent upewni się za klienta, czy wszystkie formalno-prawne i tzw. papierkowe sprawy są przygotowane na czas do zamknięcia transakcji.

Kupno i sprzedaż jest niełatwym zadaniem. Wybierz agenta, któremu możesz powierzyć swoje zaufanie i tworzyć z nim zgrany zespół podczas całej transakcji.

Facebook
Telefon
English EN Polski PL